Jak sestavit bag: zaostřeno na midrange
Ovládli jste svůj putter či puttery a jste připraveni na další krok? Pak je na čase vybrat si midrange. V tomto článku a videu Kryštof Novák (mistr ČR 2017, 2020) vysvětluje, jak na to. Podívá se na zoubek důvodům, proč máte zrychlovat postupně, popíše kdy midrang využívá, jaké jsou v bagu potřeba a z jakých materiálů a hmotností byste měli vybírat.
Zrychlujte postupně
Pořádně se naučte s putterem (třeba díky naší nové zvýhodněné „Správné sadě“), pak pomocí tohoto videa vyberte a ovládněte midrange a nakonec můžete vybírat driver. Ne naopak. Na začátku videa popisuji, jak vlastně funguje rychlost a stabilita disku.
Využití midrange
Otázku „na co ten midrange vlastně je“ zodpovídáme v druhé části videa. Někomu padne lépe do ruky, jinému vyhovuje jeho vzdálenost „tak nějak mezi“, další hledá něco vážně stabilního. Já midrange používám zejména na jamkách, kde je nižší strop a potřebuji udržet rovnou linii.
Nestabilní, rovný a stabilní
Jak už bylo řečeno ve videu o putterech, potřebujete mít takové disky, abyste byli schopni hodit kteroukoli křivku na jakoukoli vzdálenost. Ani u té „střední“ vzdálenosti by tomu nemělo být jinak. Nechybí ani doporučené typy disků.
Nestabilní: Cobra, Comet, Svea
Stabilní: Method, Roc3, MD3, Gatekeeper
Cihla do větru
Takový disk zkrátka nesmí chybět. Přijdou chvíle, kdy budete neuvěřitelně vděční za to, že něco takového máte. Midrangové cihly bývají ještě spolehlivější než ty putterové a některé jsou opravdu neuvěřitelně stabilní.
Doporučujeme MD5, Gator, Drone, Justice, Deflector nebo Anvil.
Hmotnost, materiál a tvar
Není to jen o typu disku, záleží taky na dalších věcech. Proč některé disky zrají jako víno a jiné své vlastnosti téměř nemění? Jak souvisí hmotnost a materiál s letovými vlastnostmi? To vše a ještě více vysvětluji v předposlední části videa.
Pevně věříme, že vám tento článek pomůže s výběrem správného midrange. Nebo správných midrangů!